- ۱۴۰۳/۲/۲۰
031-32212858

دوشنبه ها و چهارشنبه ها 9 الی 12

مالیات مقطوع عملکرد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی در خصوص مالیات مقطوع عملکرد سال 1400

دستورالعمل شماره ۵۲۷/ ۱۴۰۱/ ۲۰۰ مورخ ۳/ ۳/ ۱۴۰۱ سازمان امور مالیاتی در خصوص مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۴۰۰ برخی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم با رعایت بند م تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور

🔸تمامی صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آن ها در سال ۱۴۰۰ حداکثر سی برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم ( مبلغ ۱۴.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال ) باشد مشمول مقررات این دستورالعمل بوده و در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل حداکثر تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۱ ( فرم مذکور در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده خواهد شد ) از نگهداری اسناد و مدارک موضوع قانون مالیات های مستقیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف می باشند.

🔸صاحبان مشاغلی که تمایل به استفاده از شرایط این دستورالعمل را دارند می بایست از طریق سیستم الکترونیکی ( طبق فرم مربوط ) و از طریق پایگاه اینترنتی https://ntr.tax.gov.ir مراتب را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام نمایند.

🔸در فرم یادشده مالیات مقطوع موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم با توجه به اطلاعات موجود و دریافتی از پایگاه های اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور و یا فروش ابرازی حسب مورد و بر اساس قوانین و مقررات تعیین می شود.

🔸چنانچه مالیات تعیین شده مورد پذیرش مودی باشد می تواند با تسلیم فرم مذکور از شرایط این دستورالعمل بهره مند شود.

🔸در صورتی که اطلاعات موجود در فرم موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون یادشده مورد پذیرش مودیان موضوع این دستورالعمل نباشند، این گروه از مودیان مکلفند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی مطابق با قوانین و مقررات مربوط اقدام نمایند.

🔸صاحبان مشاغلی که امکان پرداخت مالیات مقطوع خود را به صورت یکجا تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۱ نداشته باشند ، مالیات مقطوع آن ها حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیط می شود.

🔸عدم پرداخت مالیات در موعد مقرر مشمول جریمه موضوع ماده ۱۹۰ قانون مالیات های مستقیم خواهد بود.
(۱۴۰۱/۰۳/۰۳)

این مطلب را با یک کلیک اشتراک بگذارید
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Print
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها